Polska
1. Biskupi w komunikacie kończącym zebranie plenarne Episkopatu Polski w Warszawie zaapelowali do wszystkich stron życia politycznego i społecznego o wzajemny szacunek, pojednanie, budowanie jedności i pokoju. Polaków proszą natomiast o modlitwę w intencji ojczyzny. Zdaniem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Episkopatu Polski, podziały międzypartyjne weszły już głęboko w całe społeczeństwo i trzeba je wreszcie zatrzymać. Arcybiskup zaznaczył, że skoro politycy nie robią nic głos musi zabrać Kościół katolicki. Głównymi tematami obrad były zmiany w prowadzeniu duszpasterstwa rodzin, pomoc rozwodnikom i wsparcie dla Syrii.
2. W Warszawie zainaugurowano Ruch Samorządowy “Bezpartyjni”. Ma to być wyborcza oferta na najbliższe wybory samorządowe, skupiająca kilkudziesięciu prezydentów miast i lokalnych liderów.
3. Do dymisji podał się gen. Jerzy Gut – dowódca Centrum Operacji Specjalnych.
Zagranica
1. ONZ oskarża władze Syrii o popełnienie zbrodni wojennej. Chodzi o ubiegłoroczny nalot na ujęcie wody na przedmieściach Damaszku. Atak pozbawił wówczas wody 5,5 miliona osób. Oskarżenie ujrzało światło dzienne na dzień przed szóstą rocznicą wojny domowej w Syrii.
2. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że pracodawca może zakazać pracownikom noszenia widocznych symboli religijnych, a także takich, które świadczą o przynależności politycznej lub o orientacji dotyczącej poglądów. Sędziowie wydali orzeczenia w dwóch różnych sprawach z dwóch krajów – Belgii i Francji dotyczących muzułmanek, które zarzuciły pracodawcy nierówne traktowanie. Obie kobiety zostały zwolnione z pracy, gdy nie zgodziły się z polityką neutralności w swoich firmach i nie chciały ściągnąć chust islamskich. Poskarżyły się więc do sądów krajowych, a te przekazały sprawy do Luksemburga z prośbą o wykładnię.